اسلام، اخلاق و حقوق جنسی

بسم الله الرحمن الرحیم

روز پنج‌شنبه ۲۰ دیماه ۱۳۹۷ در مدرسه آزادفکری دانشگاه شریف، بحثی را که درباره نسبت اسلام با اخلاق و حقوق جنسی قبلا وعده داده بودم با تمرکز بر مساله همجنسگرایی را ارائه کردم که فایل پاورپوینت آن در ادامه تقدیم می‌شود.

فایل پاورپوینت اسلام، اخلاق و حقوق جنسی

برای دریافت فایلهای کامل برنامه در سایت مدرسه آزادفکری اینجا را کلیک کنید. همچنین برای دریافت فایلهای صوتی بحث اینجانب اینجا را کلیک کنید.

ضمنا در مقاله “اسلام، اخلاق، و همجنسگرایی، نقدی بر آرش نراقی” و مقاله “تلاشی ناموفق در دفاع از پارادوکس حق ناحق بودن” بسیاری از نکات ارائه شده در بحث را می‌توانید ملاحظه کنید. این بحثها بعدا تکمیل شد و در دو مقاله “همجنس‌گرایی: اختلال يا امر طبيعی” و “تحلیل فلسفی-حقوقی همجنس‌گرایی: گناه «لواط» یا حق «ازدواج هم‌جنس‌گرایان»” در فصلنامه‌های علمی-پژوهشی منتشر گردید. لازم به ذکر است که این بحثها همگی مبتنی بر مبنایی است که آن مبنا نیز بعدا در مقاله‌ای با عنوان “جنسیت و فطرت؛ گامی به سوی یک «نظریه جنسی» اسلامی” منتشر شد.

Views: 644

2 Replies to “اسلام، اخلاق و حقوق جنسی”

  1. سلام وقت بخیر، اجازه دارم از اطلاعاتی که در سایت هست راجب همجنسگرایی و رد ان تولید محتوا کنم؟ باید منبع رو حتما بزنم؟

    • سلام علیکم
      بله. هر مطلبی در سایت بنده دیدید که از آن بخواهید در راستای معرفی و دفاع از آموزه های دین اسلام استفاده کنید از نظر حقیر مجاز است حتی بدون ارجاع به منبع. تنها چیزی که گاه ناراحتم می کند این است که دیده ام برخی از افراد برخی مقالات و پاورپوینتها و فایلهای صوتی را از سایت بنده برمی دارند و به فروش می رسانند! یعنی از افراد برای دریافت اینها پل طلب می کنند؛ که هیچیک از آنها کوچکترین ارتباطی با بنده ندارند و بنده از کارشان راضی نیستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*